o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

Najciekawsza książka FANTASY

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[18.07.2003] 15:18
obszarpana
Proszę podawać tylko jedną pozycję i oczywiście jakoś krótko napisać dlaczego to właśnie to.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.07.2003] 15:27
callmen
zaklecie losu, zaklecie apokalipsy , zaklecie czegos tam. cykl fantasy. dlaczego? no bo fajny jest.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [1020932]
[21.07.2003] 10:11
obszarpana
Aaaaaaaale frekwencja... no proszę...

IP i czas połączenia logowane. [1029415]
[22.07.2003] 13:43
Kelpie
Saga o wiedźminie. Bardzo ciekawa seria książek. Jeżeli ktoś lubi magię, walkę, przeznaczenie i humor połączone w jedno to polecam.

IP i czas połączenia logowane. [1034056]
[22.07.2003] 17:43
AVA
cAŁKOWICIE WYBIJAJĄCA SIĘ Z WYCHODZĄCEGO W POLSCE CHŁAMU : Czarna Kompania, bez ckliwość i żle pojmowanego heroixzmu, ironiczna i inteligentna

IP i czas połączenia logowane. [1034739]
[17.12.2017] 18:20
[22.07.2003] 17:43
AVA
cAŁKOWICIE WYBIJAJĄCA SIĘ Z WYCHODZĄCEGO W POLSCE CHŁAMU : Czarna Kompania, bez ckliwość i żle pojmowanego heroixzmu, ironiczna i inteligentna

IP i czas połączenia logowane. [1034740]
[22.07.2003] 21:23
blutarski
Tylko jeden tytuł???? Przecież to niemożli......
No dobra....
W chwili obecnej o prymat walczą "Tarot" Anthonego Piersa i cykl "Opowieści Sipstrassi" Davida Gemmell.
Dlaczego "Tarot"? Tą ksiązkę zaczynałem chyba ze trzy razy... za drugim doczytałem do setnej (o ile pamiętam strony), za trzecim (po jakichś 4 miesiącach) w końcu załapałem klimat książki i przeczytałem w 1,5 dnia (biorąc pod uwagę, że czytam w średnim tempie nie chcąc tracić nic z lektury, to muszę przyznać, że całkiem niezły wynik)
Nie będę pisać o czym jest książka bo to się trochę mija z celem, kto przeczyta prawdopodobnie przyzna mi rację, że było warto po nią sięgnąć.
Dlaczego "Opowieści Sipstrassi"? David Gemmell wg. mnie ma to "coś" w swoim stylu pisania co nie pozwala się oderwać od książki (o ile pamiętam to jest on też autorem wspomnianej przez Avę (?) "Czarnej kompanii") W Sipstrassi Gemmell umiejętnie łączy świat dzikiego zachodu, "naszą teraźniejszość" i legendy postaci okrągłego stołu. Polecam ludziom lubującym się w legendach o królu Arturze i jego rycerzach, będą zaskoczeni gemmellowską wersją historii okrągłego stołu.
Jeszcze się na klawisze ciśnie kilka(naście) tytułów, ale miał być tylko jeden, a ja już dwa podałem

IP i czas połączenia logowane. [1035251]
[23.07.2003] 10:43
obszarpana
No właściwie czemu nie... może być więcej tytułów, blutarski

IP i czas połączenia logowane. [1039032]
[23.07.2003] 11:05
wiedźma Ple Ple .

Nie jest ważne co cie w życiu spotyka, ważne jak to odbierasz

IP i czas połączenia logowane. [1039113]
[23.07.2003] 11:12
phi
ja bardzo lubię cykl o Amberze Zelaznego
czemu? wystarczy przeczytać pierwsze parę stron i nie można się już oderwać jak dla mnie odjazd

"...I'm bad, I'm nasty, I'm simply fantastic..."

IP i czas połączenia logowane. [1039144]
[05.08.2003] 15:46
Fea
Najciekawszą powiescia jaka OSTATNIO czytałam była \"Tigana\"...jak dla mnie lepsza od Tolkiena...Polecam gorąco, tylko zapomnialam autora...=]

We are eternal...All this pain is an illusion...

IP i czas połączenia logowane. [1080645]
[12.08.2003] 13:33
Syriusz
Podać w tej chwili tytul jednej książki jest raczej niemożliwe bo wszystko teraz poza nielicznymi wyjątkami zamyka sie w cyklach. I dla mnie takim najlepszym cyklem jest \"Kolo Czasu\" Roberta Jordana. A dlaczego? Może przez występujące tam postacie. Bohaterowie którzy wcale tego nie chcą a muszą się zmierzyć ze swoim przeznaczeniem. No i sam glówny bohater ktory posiada moc (zakazaną dla mężczyzn bo jest ona skażona) dostępną tylko dla kobiet. Sa także jeszcze inni ktorzy mysląc że służą dobru w rzeczywistości służą złu. Wszystko to sprawia że każdy kolejny tom czytam z ciekawością mając nadzieję że wreszcie się dowiem jak to wszystko się skończy. Ale cykl ciągle sie nie kończy. Prawdziwe Kolo czasu
A odnosnie pojedynczej książki to peleciłbym już klasykę. Mam na mysli Czarnoksiężnika z Archipelagu Ursuli K. Le Guin. A dlaczego nie bedę pisał. To po prostu trzeba przeczytać.

Wszystko jest w rękach człowieka. Dlatego należy je myć często. - S. J. Lec

IP i czas połączenia logowane. [1101604]
[13.08.2003] 13:00
Syriusz
No tak ... Teraz zaskoczyłem że Czarnoksiężnik z Archipelagu też jest częścią cyklu Ziemiomorze tyle że pierwszą. Następne tomy to Grobowce Tehanu i Najdalszy brzeg. Ale mi osobiście najbardziej podobał się właśnie Czarnoksiężnik...

Wszystko jest w rękach człowieka. Dlatego należy je myć często. - S. J. Lec

IP i czas połączenia logowane. [1104448]
[22.08.2003] 14:47
Gutta-chan  gutta-chan@tlen.pl
Dla mnie najciekawszą książką jest "Córka żelaznego smoka" autorstwa Michaela Swanwicka.
Polecam kazdemu

IP i czas połączenia logowane. [1139516]
[22.08.2003] 14:47
Dla mnie najciekawszą książką jest "Córka żelaznego smoka" autorstwa Michaela Swanwicka.
Polecam kazdemu

IP i czas połączenia logowane. [1139519]
[22.08.2003] 14:48
Polecam kazdemu

IP i czas połączenia logowane. [1139521]
[22.08.2003] 14:48
Polecam kazdemu

IP i czas połączenia logowane. [1139523]
[15.09.2003] 18:36
Chrumsik  Chrumsik@tlen.pl
Ja najmilej wspominam "Odmieńca" i "Szalonego różdżkarza" Zelaznego, inne podejście do magii, jako do nici nie dla wszystkich widocznych. A poza tym to niezliczona (przeze mnie) ilość tytułów fantasy powinna się tu znaleźć, gdyż w każdej książce (na ogół) jest coś ciekawego. Z ideałem się jeszcze nie spotkałem. Chociaż Tolkien był genialny, to jak dla mnie nawetnie on nie potrafił stworzyć tego JEDYNEGO NAJLEPSZEGO dzieła. A ja się cieszę, że nie ma tej najlepszej książki na świecie, bo przestałbym pewnie czytać, a tak zawsze szukam, i to mi się podoba...

IP i czas połączenia logowane. [1229564]
[25.09.2003] 19:50
Chrumsik
... i jeszcze cały cykl \"Świata czarownic\" Andre Norton

Am I dead again?

IP i czas połączenia logowane. [1276454]
[26.10.2003] 20:42
Hupak
Najfajniejszom książkom jakom w moim życiu czytałem jest "koncert nieskończoności" G.Bear.Dlaczego?Bo wciąga już po paru stronach i trzyma aż do końca w niepewności i ciekawości.Polecam!

IP i czas połączenia logowane. [1447899]
[05.11.2003] 18:13
PsychoPatek
Tolkien, za pierwowzór.. az dziwne, że nikt nie wspomniał wcześniej..
Zelazny, bo pisze zabawnie, akcja jest wartka a fabuła wciaga.
Czarna kompania troche nurzy w pewnym momencie, ale 1 część jest super.
Mój ostatni faworyt to George Martin, i \"Gra o tron\" a potem reszta cyklu.. chyba jedna z lepszych pozycji. Bardzo ciekawie przedstawione relacje walczących potęg, polityka, no i wielowatkowość, ale dobrze poprowadzona, tak, ze każdy jest rozwiniety.
\"Koła czasu\" nie polecam, straszny tasiemiec, nudny, szowinistyczny, w którym mężczyxni wciąż się czerwienia, a kobiety układaja spódnice. Wiem, przeczytałam całość.
Niezłe sa niektóre książki z serii \"Dragonlance\", ale niektóre..
No i \"Smok i Jerzy\" a potem cała seria.. to jest tez całkiem dobra i zabawna literatura (bodajrze Dicksona)
Polecam i pozdrawiam.

Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się wieczorną modlitwą....

IP i czas połączenia logowane. [1508192]
[07.11.2003] 10:54
Ogrodnik
a co powiecie na temat ksiazki \"jednym zakleciem\" lorensa watt-ewansa?lekkie,latwe i przyjemne,prawda?fabula banalna(smok,ksiezniczka i takie tam rozne trywializmy...)ale i tak sie czyta calkiem przyjemnie. a moze \"smok i jerzy\"?niby znow jakies takie na pozor \"prostackie\" a jednak pomysl i konstrukcja calkiem niczego sobie!
a tak juz na powazniej to czemu obecnie mlodzi \"czytacze\" takiej literatury nic nie wpominaja o jednej takej pozycji,jaka jest (nie uwierzycie!) \"alicja w krainie czarow\" !!czy ktos z was zdaje sobie sprawe,ze jest ona oficjalnie uznana za jeden z pierwszych powaznych utworow fantasy?zaloze sie ze niewielu z was wie o tym,mimo ze wiekszosc(mam taka nadzieje) zna przygody tej milej dziewczyni w smiesznym,zwariowanym \"swiatku\",w jakim przyszlo jej sie znalezc.
i co wyna to?

IP i czas połączenia logowane. [1518183]
[07.11.2003] 16:45
PsychoPatek
\"jednym zakleciem\" to rzeczywiście miła książka, podobała mi sie. A co do \"Alicji\".. to już trochę dawno to czytałam, myslę ze blizej podstawówki. Ale fakt, jest to jeden z prekursorów gatunku.

Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się wieczorną modlitwą....

IP i czas połączenia logowane. [1520365]
[05.12.2003] 11:40
Ogrodnik
A MOZE TAKA KSIAZECZKA JAK \"PLANETA SPISEK\"? NIBY ZWYKLE S-F A JEDNAK ZAWIERA DOSC SPORA DAWKE FANTASY ACZASEM WRECZ NAWET CZEGOS,CO SIE ZWIE SPLATTERPUNK.POZA TYM JAK KTOS SIE PRZYLOZY TO I OPWIESC DROGI MU Z TEGO WYJDZIE!

The truth is out there...

IP i czas połączenia logowane. [1676075]
[30.12.2003] 22:16
Wampyrus
znam większość z w/w książek i przyznaję, że naprawde warto je czytać, ale najlepszym moim zdaniem cyklem fantasy jest "miecz prawdy" goodkind'a. jeszcze zaden autor nie stworzyl tak genialnego wedlug mnie swiata. naprawde polecam (chociaz ostatni jak do tej pory, 7 tom cyklu byl porazka w porownaniu z poprzednimi ).

IP i czas połączenia logowane. [1797180]
[30.12.2003] 22:17
Wampyrus
znam większość z w/w książek i przyznaję, że naprawde warto je czytać, ale najlepszym moim zdaniem cyklem fantasy jest "miecz prawdy" goodkind'a. jeszcze zaden autor nie stworzyl tak genialnego wedlug mnie swiata. naprawde polecam (chociaz ostatni jak do tej pory, 7 tom cyklu byl porazka w porownaniu z poprzednimi ).

IP i czas połączenia logowane. [1797181]
[09.01.2004] 09:56
Alathea

Ostatnio najlepszą dla mnie jest \"Achaja\" Ziemiańskiego. Druga część jeszcze lepsza od pierwszej. Początek może się wydawać trochę banalny: zła macocha, dobra księżniczka etc, ale reszta to już inna bajka. Do tego ten jego humor...
Według mnie i innych osób, którzy czytali książkę, bije na głowę nawet Sapkowskiego.

"Mądrość pochodzi od Greków, siła od Rzymu, a bogactwa od poddanych. Ale jest coś większego od mądrości i miecza: to mądrość pięknej kobiety".
Kleopatra VII

IP i czas połączenia logowane. [1846385]
[18.01.2004] 15:54
Toship
Władca pierścieni, Silmarilion, hobbit czyli ..., (Tolkien)
Legenda (David Gemmel)

IP i czas połączenia logowane. [1896499]
[22.01.2004] 22:01
slepy
zdecydowanie cały cykl "Czarna Kompania" Glena Cooka , świetny świat , wyraziste postacie

IP i czas połączenia logowane. [1917385]
[24.01.2004] 19:16
Alineo
C.J.Cherryh cykl Forteca...

IP i czas połączenia logowane. [1926661]
[25.01.2004] 15:29
Aurora
Alathea, ja sie z Tobą zgodzę
\"Achaja\" zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Warto by było również zwrócić uwagę na styl Co tu dużo mówić, po prostu zaje*isty

Poleciłabym również Webera \"Przysięga mieczy\" (o ile dobrze pamiętam). Troszkę inny klimat od Achaji, ale podobny humor

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz kto może się zakochać w twoim uśmiechu.

IP i czas połączenia logowane. [1930471]

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat